بارگیری صفحه

اشتباهات رایج مطالعات سنجش از دور در اکتشافات مواد معدنی

داستان از اونجایی شروع میشه، که متأسفانه ارزش و وزن گزارشات مطالعات سنجش از دور در اکتشافات مواد معدنی، متناسب با تعداد صفحات گزارش نیست و یکی از اصلی‌ترین دلایل این اتفاق عدم توجه به اصول اولیه مطالعات سنجش از دور و زمین‌شناسی هست. توی این مقاله یه سری اشتباهات رایجِ مطالعات سنجش از دور رو باهم بررسی میکنیم تا با انجام ندادن این اشتباهات بتونیم پروژه‌های معتبرتری رو به انجام برسونیم.

برای اینکه تمامی مواردی که مد نظرم هست رو بتونم مدیریت کنم مطالب رو توی 4 بخش به شرح زیر تقسیم‌بندی کردم:

1) خطاهای پیش‌پردازشی

2)خطاهای پردازشی

3) خطاهای تفسیری

4) چند توصیه مهم

بخش اول: خطاهای پیش‌پردازشی

قبلا وقتی کدی رو در یک مخزن یا ریپوزیتوری وارد می‌کردی، معمولا وقت کافی وجود داشت که یه نفسی تازه کنی، یه فنجان قهوه بخوری، و شاید حتی یه ناهاری هم بزنی. دیگه نه – مخازن کد امروز چنان با سامانه‌های ساخت (build) پیوسته در هم تنیده شده‌ان که این سامانه‌ها درجا شروع می‌کنن و کد رو کامپایل می‌کنن، معماری تو رو بررسی می‌کنن، صدها تست می‌گیرن و خطاهای احتمالی کد رو هم پرچم می‌زنن. قبل از اینکه پنج قدم از میزت دور بشی صدای ایمیل‌ها و پیام‌های جدید از گوشیت بلند می‌شه و سامانه یکپارچه‌سازی پیوسته بهت می‌گه که چه چیزهایی رو باید درست کنی. باید برگردی سر کارت سرباز، سامانهٔ ساخت پیوسته برای تو فرامین جدیدی صادر کرده.

بخش دوم: خطاهای پردازشی

ایستادن بر شانهٔ غول‌ها و استفادهٔ مجدد از کار انجام‌شدهٔ دیگران شاید چیز جدیدی نباشه، اما هیچ‌وقت مثل امروز متداول نبوده. دیگه این روزها کمتر برنامه‌نویسی کدش رو از صفر شروع می‌کنه. روش پرطرفدار – و بعضی‌ها می‌گن درست – امروز اینه که یه چارچوب یا فریم‌ورک درست گیر بیاری، API اون رو بررسی کنی، و براش کد چسب بنویسی که بخش‌های مختلف API رو که بیشتر به درد کارت می‌خوره رو به هم وصل کنی. صفحه‌های وب دیگه فقط با HTML و CSS ساخته نمی‌شه؛ برنامه‌نویسی حالا از EXT JS، EXpressJS، CakePHP، Laravel یا مجموعه کد دیگه‌ای به عنوان شالودهٔ کار شروع می‌شه.

نوشته قبلی

روش آنالیز مولفه‌های اصلی رو چجوری اجرا کنیم؟

نوشته بعدی

مزایده عمومی معادن 1401 و آنچه گذشت…

4 دیدگاه در “اشتباهات رایج مطالعات سنجش از دور در اکتشافات مواد معدنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

ایجاد حساب کاربری